Umów na wizytę
 
 
Umów się na wizytę:
606 39 09 08
Strona głównaEndodoncja

Endodonta Wrocław

 

Pierwszym krokiem, jeszcze przed rozpoczęciem leczenia jest odpowiednia diagnostyka. Lekarz dokładnie obejrzy ząb i wykona zdjęcie rentgenowskie, które pozwoli na rzetelną ocenę stanu chorego zęba. Zdjęcie RTG jest niezbędne, ponieważ dzięki niemu dentysta wie ile kanałów zębowych ma chory ząb, może także ocenić ich wygląd i kształt. 

Gdy lekarz stwierdzi, że ząb wymaga leczenia kanałowego i można je wykonać, rozpocznie odpowiednią procedurę. Niestety nie zawsze chory ząb może zostać poddany leczeniu. Gdy doszło do zaniku kości wokół korzenia lub pęknięcia korzenia zabieg nie może zostać przeprowadzony i niezbędna jest ekstrakcja zęba. 

Po zdiagnozowaniu stanu zęba, lekarz podaje znieczulenie miejscowe, by pacjent nie odczuwał bólu podczas zabiegu. Następnie otwiera koronę zębową, usuwa wszelkie zmiany próchnicze i wprowadza środek, który doprowadzi do kontrolowanego obumarcia zainfekowanej miazgi. Jest to niezbędne w przypadku ostrych stanów zapalnych miazgi. Etap ten można pominąć, jeśli miazga już wcześniej obumarła. Coraz częściej też lekarze usuwają nadal żywą tkankę. Skracają tym samym proces leczenia i ilość koniecznych wizyt. 

Po usunięciu zainfekowanej tkanki z komory i kanałów zęba, lekarz przygotowuje kanały do wypełnienia. Określa ich długość, poszerza i formuje. Następnie wielokrotnie przepłukuje je środkiem dezynfekującym na bazie chloru lub wodorotlenku wapnia. Przepłukiwanie kanałów usuwa z nich resztki chorej tkanki i drobnoustroje, które mogłyby doprowadzić do reinfekcji. 

Po dokładnym oczyszczeniu, zdezynfekowaniu i osuszeniu kanałów, trzeba je odpowiednio wypełnić. Wypełnienie musi być szczelne, by bakterie nie mogły dostać się do wnętrza kanałów. Po wypełnieniu dobrze jest wykonać kolejne zdjęcie rentgenowskie, aby ocenić dokładność wypełnienia. 

Ostatnim etapem leczenia kanałowego jest odbudowa korony zębowej. Zwykle można ją odbudować światło lub chemoutwardzalnym kompozytem. Jednak w przypadku bardzo złego stanu naturalnej korony zęba, tradycyjna jej odbudowa jest niemożliwa. Wówczas konieczne jest dobranie odpowiedniej korony protetycznej, która swoim wyglądem nie będzie odbiegać od naturalnych zębów. 

Endodonta Wrocław

Dostępne usługi:

 

Endodonci w Royal Dent zajmują się: 

  • Profilaktyką, czyli zabiegami, które zapewniają zachowanie zdrowego uzębienia. Jednoczenie edukują, jak należy dbać o swoje zęby, by te służyły nam przez wiele lat. 
  • Leczeniem ubytków, które powstają w wyniku próchnicy, urazów mechanicznych, schorzeń związanych z budową zęba. 
  • Leczeniem kanałowym zębów przednich, przedtrzonowych i trzonowych. W naszej klinice podczas zabiegu wykorzystujemy mikroskop, by zwiększyć dokładność zabiegu. 
  • Powtórnym leczeniem kanałowym, ponieważ w niektórych przypadkach zęby wyleczone kanałowo wymagają ponownego leczenia. Może to wynikać z błędu lekarza, który wykonał pierwotny zabieg lub z zaniedbania pacjenta.  

Cennik diagnostyka stomatologiczna Wrocław

 
Endodoncja
Leczenie kanałowe zębów przednich
700 zł
Leczenie kanałowe zębów przedtrzonowych
1000 zł
Leczenie kanałowe zębów trzonowych
1500 zł

 
Romuald Dudek
Lek. dent.
Doświadczony specjalista w zakresie stomatologii zachowawczej i endodoncji.

Gdzie przyjmujemy?

 

Medicover Stomatologia – Royal Dent

ul. Leszczyńskiego 5
50-078 Wrocław

Czynne:
poniedziałek-piątek: 8:00-20:00,
sobota: 9:00-14:00

tel: 606 39 09 08

recepcja.royal-dent@medicover.pl