Umów na wizytę
 
 
Umów się na wizytę:
606 39 09 08
Strona głównaStomatolodzy dziecięcy we Wrocławiu

Stomatolog dziecięcy Wrocław

 

Zabiegi mające na celu niedopuszczenie do przedwczesnej utraty zębów. W zakres zabiegów stomatologii zachowawczej wchodzą: fluorkowanie zębów, leczenie zębów mlecznych, impregnacja zębów mlecznych, ozonoterapia, lakowanie zębów stałych, lakierowanie powierzchni zębów.

  • Fluorkowanie zębów to zabieg profilaktyczny, który pomaga zachować zdrowe zęby mleczne do okresu pojawienia się zębów stałych.
  • Leczenie zębów mlecznych Ponieważ dla prawidłowego rozwoju narządu żucia konieczne jest zachowanie uzębienia mlecznego, ważne jest aby te zęby leczyć. Chcąc zachęcić małych Pacjentów do leczenia, proponujemy elementy zabawy w postaci kolorowych uzupełnień.
  • Impregnacja zębów mlecznych to metoda stosowana, gdy nie można założyć wypełnienia (duże zniszczenie korony zęba, stan emocjonalny Pacjenta, ząb tuż przed wymianą) Ma ona na celu zatrzymanie procesu próchnicowego i ochronę zęba przed dalszą destrukcją.
  • Ozonoterapia wspomagająca metoda w leczeniu zachowawczym i profilaktyce, która polega na działaniu aktywnego tlenu. Dzięki tej metodzie możliwe jest skuteczne wyjaławianie ubytków i bruzd przed założeniem wypełnienia, co zwiększa szansę na zachowanie zdrowej miazgi zęba i ochronę powierzchni zębów przed próchnicą.
  • Lakowanie zębów stałych jest to zabieg profilaktyczny, chroniący zęby przed próchnicą. Powinien być wykonany jak najszybciej po wyrżnięciu zęba. W celu zwiększenia skuteczności tego zabiegu stosujemy ozonoterapię przed lakierowaniem.
  • Lakierowanie powierzchni zębów to nakładanie na powierzchnie zębów, których nie można lakować, lakierów zawierających fluor. Ze względu na czas pozostawania na powierzchni działają one skuteczniej niż inne metody fluoryzacji kontaktowej.
Stomatolog dziecięcy Wrocław

Dostępne usługi:

 

• Wizyta adaptacyjna   • Konsultacja pedodontyczna   • Leczenie zębów mlecznych

• Profilaktyka ortodontyczna   • Profilaktyka wad zgryzu

 

 

Cennik stomatologia dziecięca Wrocław

 
Pedodoncja
Wizyta adaptacyjna
50 zł
Dewitalizacja
70 zł
Impregnacja zębiny
60 zł
Lakowanie poszerzone PRR
120 zł
Opatrunek leczniczy w zębie mlecznym
80 zł
Usuwanie osadów
50 zł

Stomatolodzy dziecięcy we Wrocławiu

 
Mirosława Bartkowiak-Miśniakiewicz
Lek. dent., spec. ortodonta
Mirosława Bartkowiak-Miśniakiewicz jest specjalistą ortodontą z wieloletnim doświadczeniem. Od 1992 roku, kiedy uzyskała II st. specjalizacji z ortodoncji stale poszerza swoją wiedzę wprowadzając do codziennej praktyki nowe rozwiązania.

Gdzie przyjmujemy?

 

Medicover Stomatologia – Royal Dent

ul. Leszczyńskiego 5
50-078 Wrocław

Czynne:
poniedziałek-piątek: 8:00-20:00,
sobota: 9:00-14:00

tel: 606 39 09 08

recepcja.royal-dent@medicover.pl