Jesteś tutaj:

Chirurgia stomatologiczna Wrocław

Chirurgia stomatologiczna to ważna dziedzina współczesnej stomatologii, która obejmuje bardziej inwazyjne zabiegi i operacje. Chirurg stomatolog wkracza ze swoim leczeniem tam, gdzie zabiegi zachowawcze nie wystarczą już do przywrócenia zdrowia uśmiechowi. Choć z chirurgią dentystyczną kojarzą się przede wszystkim ekstrakcje, przestrzenią pracy takiego specjalisty są nie tylko zęby, ale i inne tkanki w jamie ustnej – kości szczęk, dziąsła, tkanki miękkie czy zatoki.
Chirurgia w stomatologii – jakie zabiegi obejmuje?

Chirurg stomatolog Wrocław - jakie są rodzaje zabiegów?

Jakie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej może wykonać chirurg szczękowo-twarzowy? Jego wiedza obejmuje schorzenia w obrębie twarzoczaszki, tkanek miękkich twarzy, jamy ustnej czy błony śluzowej. Leczy więc m.in. wady zgryzu, paradontozę czy choroby przyzębia. Jeśli szukasz chirurga we Wrocławiu, być może dotyczy Cię jeden z poniższych problemów.

Wymagające usunięcia zęby mądrości

Zabiegi usuwania ósemek, czyli tzw. zębów mądrości, to zadanie dla chirurga stomatologicznego. Ze względu na umiejscowienie głęboko w jamie ustnej, a także fakt, że wyrzynają się znacznie później od reszty zębów, ósemki mogą sprawiać wiele kłopotu. Może pojawić się zjawisko zębów zatrzymanych, które niecałkowicie wyrżną się z kości. Czasem wyrzynające się zęby mądrości prowadzą do stłoczenia i krzywienia się zgryzu. Te i inne stany są wskazaniem do chirurgicznego usuwania ósemek. Wyrywanie ósemek to procedura dość powszechna, którą często stosuje się jako jedyny sposób na usunięcie dolegliwości bólowych i zachowanie równowagi i zdrowia w zgryzie.

Ekstrakcja zęba stałego

Zdarzają się sytuacje, kiedy to tradycyjne metody leczenia czy endodoncja (leczenie kanałowe) nie wystarczą, a dla zdrowia całego uśmiechu czy powstrzymania dolegliwości bólowych w jamie ustnej i okolicach konieczne jest chirurgiczne usunięcie zębów. Zabiegi usuwania zębów, choć we współczesnej stomatologii są ostatecznością, bywają niejednokrotnie jedyną możliwością zatrzymania rozwijającej się choroby. Kiedy pacjent utraci własny ząb, z pomocą w tej sytuacji wkracza implantologia.

Leczenie preimplantologiczne lub przedprotetyczne

Do zadań specjalisty-chirurga należy także odpowiednie przygotowanie pacjenta w procesie leczenia implantologicznego, kiedy to niezbędne okazuje się np. podniesienie dna zatoki szczękowej, wszczepienie implantu albo zabieg chirurgicznej regeneracji kości, która zanikła po wyrwaniu zęba. Chirurg zajmuje się też zabiegami przed leczeniem u protetyka, eliminuje stany chorobowe w obrębie dziąseł, kości oraz podcina wędzidełko, co bywa niezbędne w terapii logopedycznej.

Chirurgia szczękowo-twarzowa po wypadkach

Do różnych stanów patologicznych i złego funkcjonowania układu żucia może dojść także na skutek nieszczęśliwego wypadku. Dentysta szczękowo-twarzowy może przeprowadzić szereg zabiegów i operacji, które usuną skutki urazów w twarzoczaszce.

Ponadto w szerokich kompetencjach takiego dentysty jest usuwanie zainfekowanych korzeni zębów, guzków (m.in. torbieli, włókniaków), resekcje wierzchołków korzeni czy regeneracja kości wyrostka zębodołowego. Jeśli zastanawiasz się, czy zabiegi chirurgii stomatologicznej bolą, musisz wiedzieć, że te wymienione, jak i inne procedury lecznicze, chirurg wykonuje zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. W trosce o najwyższy komfort pacjenta w wyjątkowych sytuacjach stosuje się także znieczulenie ogólne, przy udziale anestezjologa.  

Usuwanie ósemek, ekstrakcja zęba - ile kosztuje wizyta u chirurga stomatologicznego we Wrocławiu?

Kompleksowe leczenie w ramach chirurgii stomatologicznej we Wrocławiu może wiązać się z różnymi kosztami w zależności od dolegliwości, z jakimi pacjent stawia się na chirurgiczne leczenie. Jeśli chcesz wiedzieć, jaka jest cena wizyty u chirurga stomatologicznego we Wrocławiu, najlepiej odwiedzić gabinet stomatologiczny i umówić się na spotkanie, podczas którego specjalista przekaże, jakie możliwości stomatologia oferuje dla Twoich konkretnych potrzeb.

Na różne koszty muszą być przygotowani pacjenci, których czeka chirurgiczne usuwanie zębów, niż na przykład ci, u których niezbędna będzie resekcja zęba wielokorzeniowego. Koszty mogą wahać się od kilkuset złotych za konsultację chirurgiczną do kilku tysięcy złotych za wysoce złożone zabiegi. Orientacyjne ceny zabiegów można sprawdzić na naszej stronie internetowej: Cennik chirurgia stomatologiczna Wrocław.

Chirurg stomatolog we Wrocławiu: