Jesteś tutaj:

Diagnostyka
stomatologiczna Wrocław

Na uzębienie człowieka składa się nie tylko to, co widoczne gołym okiem – korony zębów czy dziąsła. Wiele tkanek, które także mogą zostać dotknięte chorobą, ukrytych jest głęboko pod ich powierzchnią. Nawet najbardziej doświadczony stomatolog, by dogłębnie zbadać stan zęba, potrzebuje badań typu RTG. Nowoczesna diagnostyka obrazowa umożliwia właściwą ocenę struktur zębów i występujących w nich patologii. To wstęp do stworzenia skutecznego planu leczenia.

RTG i tomografia zęba we Wrocławiu - jaki jest cel badania?

Radiologia wykorzystywana jest w stomatologii na wielu płaszczyznach. Badania RTG czy tomografia komputerowa są przydatne lub wręcz niezbędne w procesie leczenia ortodontycznego, endodontycznego (kanałowego), implantologicznego, protetycznego czy chociażby w stomatologii zachowawczej. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego sprzętu lekarz nie musi się już domyślać czy działać intuicyjnie wykonując chociażby leczenie kanałowe. Wręcz przeciwnie, w ciągu kilku chwil może poznać anatomiczne detale uzębienia pacjenta, co przekłada się na bezpieczeństwo, precyzję i skuteczność leczenia 

Klinika dentystyczna Royal Dent we Wrocławiu dysponuje nowoczesnym aparatem tomograficznym. Wyposażenie pracowni w aparat tomograficzny 3D i radiowizjografię umożliwia uzyskanie dokładnego, trójwymiarowego obrazu przy zastosowaniu promieniowania w minimalnych dawkach. Wykorzystując ten specjalistyczny sprzęt diagnostyczny można wykonać zdjęcia wewnątrzustne, zgryzowo-skrzydłowe, pantomograficzne, zdjęcia stawów skroniowo-żuchwowych czy niezbędne do analizy wad zgryzu zdjęcia cefalometryczne.

Badania z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej w stomatologii - jakie są rodzaje?

  • Zdjęcie wewnątrzustne, tzw. RTG zęba - to zdjęcia pojedynczych zębów wykonywane metodą radiowizjografii. Służą do diagnostyki schorzeń zębów ze zmianami zapalnymi, z dużymi ubytkami i po urazach, jak również w trakcie zabiegów wszczepiania implantów.
  • Zdjęcie pantomograficzne - to zdjęcie przeglądowe całego uzębienia wraz z kością szczęki i żuchwy oraz stawu skroniowo-żuchwowego. Jest wykonywane w diagnostyce i planowaniu leczenia np. ortodontycznego, protetycznego, chirurgicznego i implantologicznego.
  • Zdjęcie stawów skroniowo-żuchwowych - wykonywane są w schorzeniach stawów, zaburzeniach okluzji oraz w planowaniu niektórych rekonstrukcji protetycznych.
  • Zdjęcie cefalometryczne - to zdjęcie całej czaszki wykorzystywane w diagnostyce leczenia ortodontycznego i chirurgicznego leczenia wad zgryzu. Najczęściej wykonywane jest z profilu.
  • Zdjęcie zgryzowo-skrzydłowe – to zdjęcia wykonywane w celu diagnostyki próchnicy w miejscach trudnodostępnych badaniem klinicznym (powierzchnie styczne, miejsca pod “starymi wypełnieniami”). Zdjęcie skrzydłowo-zgryzowe obrazuje korony 8 zębów szczęki i żuchwy.

RTG zęba w gabinecie stomatologicznym – ile kosztuje badanie we Wrocławiu?

Jeśli cenisz sobie usługi na najwyższym poziomie, chcesz mieć pewność, że leczenie Twoich zębów będzie skuteczne, dokładne i pozwoli Ci cieszyć się zdrowym uśmiechem przez długie lata, umów się na wizytę w Royal Dent Wrocław. To właśnie tutaj połączenie doświadczenia specjalistów ze skrupulatną diagnostyką i najnowocześniejszym sprzętem zagwarantuje Ci efekty, jakich oczekujesz – na najwyższym poziomie. Aktualne ceny badań RTG zębów we Wrocławiu znajdziesz na naszej stronie internetowej – Cennik diagnostyka stomatologiczna Wrocław. 

Stomatolog w Łodzi: