Jesteś tutaj:

Protetyka
stomatologiczna Wrocław

Każdy brak w łuku zębowym to duże obciążenie dla pozostałych zębów i całego zgryzu. Przez braki w uzębieniu uśmiech znacznie szybciej niszczy się i wymaga leczenia, w efekcie pacjent może utracić kolejne zęby. Przez niekompletne uzębienie narząd żucia nie spełnia ponadto właściwie swoich funkcji. Niezależnie od tego, jaka była przyczyna wypadnięcia zęba, dla zdrowia pozostałych czym prędzej należy ten ubytek wypełnić u dentysty. W tym właśnie pomoże protetyk.

W stomatologii jednym z najlepszych rozwiązań na uzupełnienie uzębienia są protezy oparte na implantach. Protetyka stomatologiczna Wrocław oferuje takie rozwiązania do odbudowy uśmiechu w gabinecie dentystycznym jak korony porcelanowe, mosty porcelanowe czy protezy całkowite.

Protetyka we Wrocławiu. Czym jest protetyka dentystyczna?

Protetyka to ta dziedzina stomatologii, której głównym celem jest uzupełnianie braków zębowych i rekonstrukcja tkanek zębów. Protetyk we Wrocławiu może zająć się diagnozą i leczeniem w obrębie takich problemów jak niepełny uśmiech, bezzębie, ale też wady zgryzu – wrodzone czy nabyte lub też inne choroby narządu żucia. Rozwiązania protetyczne przejmują funkcje utraconych i zniszczonych zębów.

Współczesna protetyka stomatologiczna we Wrocławiu opiera się w dużej mierze o uzupełnienia na implantach. Implantologia stomatologiczna została uznana za naukową metodę terapii przed ok. 30 laty. Dzięki odkryciu, że tytan jako jedna z bardzo niewielu substancji występujących w przyrodzie odpowiada wymaganiom mechanicznym stawianym implantom, a przede wszystkim, że po wszczepieniu ulega osteointegracji, czyli „zrasta” się z kością, nastąpił znaczący postęp w tej dziedzinie. Jednocześnie ciągłe udoskonalanie kształtu oraz zewnętrznej, bezpośrednio kontaktującej się z kością powierzchni implantu, doprowadziło do bardzo dobrych efektów leczenia.

Proteza zębowa - dla kogo?

Protezy zębowe odtwarzają zniszczone zęby i umożliwiają w ten sposób żucie czy prawidłową mowę. Pomagają też zachować zdrowie i funkcje pozostałych zębów. Z usług protetycznych powinna skorzystać więc każda osoba, która ma braki w łuku zębowym, niezależnie od tego, czy z dziąsła wypadł jej pojedynczy ząb, czy w jamie ustnej brakuje ich więcej.

Do kliniki stomatologicznej zgłaszają się więc zarówno osoby po wypadkach komunikacyjnych, w których ucierpiał ich uśmiech, ale też te, które mają niepełne łuki zębowe przez zaawansowaną próchnicę. Rodzajów uzupełnień protetycznych jest dużo, a doświadczony stomatolog z pewnością pomoże dobrać pacjentowi odpowiednie rozwiązanie.

Jakie są rodzaje uzupełnień zębowych we Wrocławiu?

Istnieje wiele sposobów z zakresu protetyki stomatologicznej na odbudowę zębów. W gabinecie stomatologicznym wykonać możemy korony i mosty, protezę szkieletową czy poprawić wygląd zębów licówkami. By dowiedzieć się, które rozwiązanie będzie dobrą odpowiedzią na potrzeby Twojego uśmiechu, umów się na wizytę u protetyka we Wrocławiu.

Stomatolog może zaproponować leczenie protetyczne m.in. w takiej formie jak:

  • Korony porcelanowe – to rekonstrukcje protetyczne zębów, dzięki którym eliminujemy konieczność szlifowania zębów własnych.
  • Mosty porcelanowe – są to uzupełnienia protetyczne cementowane lub przykręcane na implantach. Eliminują one konieczność korzystania z protez ruchomych czy szlifowania zębów własnych.
  • Protezy całkowite na implantach – wszczepiane są w celu stabilizacji protez zębowych.
  • Wkłady koronowo-korzeniowe – czyli rodzaj konstrukcji protetycznej umieszczanej w korzeniu zęba po leczeniu endodontycznym (kanałowym) w celu jego wzmocnienia.
  • Licówki – to cienkie nakładki-płytki korygujące kształt i kolor zębów.

Cena protetyki we Wrocławiu - jaka jest?

Ponieważ spektrum możliwości jest ogromne, a i potrzeby pacjentów bywają zupełnie różne, nie da się jednoznacznie wskazać, ile kosztuje proteza. W zależności od tego, czy leczenie wymaga zastosowania protezy całkowitej na implantach, koron protetycznych, czy może wystarczą wkłady koronowo-korzeniowe, leczenie u protetyka może wiązać się z kosztem od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych. Orientacyjne ceny poszczególnych zabiegów można znaleźć na naszej stronie internetowej – Cennik protetyka Wrocław.

Protetyk stomatologiczny we Wrocławiu: