Jesteś tutaj:

Stomatologia
dziecięca Wrocław

O zęby mleczne trzeba dbać. Choć spełniają swoją funkcję zaledwie kilka lat, więc znacznie krócej, niż zęby stałe, to właśnie od ich zdrowia zależy to, jak ukształtuje się zgryz w dorosłości. Do higieny i leczenia dziecięcego uśmiechu należy przywiązywać tym większą wagę, że zęby mleczne są słabiej zmineralizowane i bardziej podatne na próchnicę. Leczeniem zębów najmłodszych zajmuje się stomatologia dziecięca, inaczej pedodoncja. Jakie zabiegi profilaktyczne oferują pedodonci w Royal Dent Wrocław? Jak dbać o zęby i dobre nawyki dzieci?

Pedodonta Wrocław. Kiedy pierwsza wizyta dziecka u dentysty?

Jeśli jesteś rodzicem i zastanawiasz się, kiedy Twój maluch powinien odbyć pierwszą wizytę w gabinecie stomatologicznym, poprawna odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna – wizyta adaptacyjna powinna mieć miejsce już wtedy, gdy w jego buzi pojawią się pierwsze ząbki. To najodpowiedniejszy moment, by pedodonta ocenił rozwój buzi dziecka, a także poinstruował rodziców, jak dobrać właściwą dietę i jak dbać o higienę jamy ustnej.

Stomatolog dziecięcy szczegółowo podpowie na przykład, jak odpowiednio szczotkować uzębienie i jaki jest minimalny czas mycia zębów. Wskazówki te, wespół z regularnymi wizytami kontrolnymi, które powinny odbywać się co kilka miesięcy, zapewnią dziecku zdrowo rozwijający się i spełniający swoje funkcje uśmiech. Oswajanie dziecka z wizytami w gabinecie stomatologicznym i codzienne dbanie o zęby wykształca dobre nawyki już od najmłodszych lat i procentuje w dorosłości.

Stomatolog dziecięcy we Wrocławiu. Bez bólu i stresu

Leczenie dzieci to niełatwe zadanie, któremu podoła tylko cierpliwy i przyjazny dentysta, który rozumie potrzeby najmłodszych pacjentów. Rodzice często zwlekają ze wspólnymi wizytami w gabinecie stomatologicznym z obawy przed tym, że mały pacjent nie pozwoli się zbadać lub będzie zestresowany. Zupełnie niepotrzebnie. Przyzwyczajanie dziecka do wizyt kontrolnych już od pierwszych miesięcy życia przynosi duże efekty. W Royal Dent Wrocław spotkania z najmłodszymi odbywają się w swobodnej, spokojnej atmosferze z poszanowaniem dla emocji i potrzeb dziecka. Oswajaniu z lekarzem, a także samym gabinetem, służy specjalna wizyta adaptacyjna, podczas której niekoniecznie musi dojść do samego leczenia zębów u malucha. Najważniejsze jest wtedy budowanie zaufania.

Wieloletnie doświadczenie, łagodność i poczucie humoru sprawiają, że wizyta u dentysty jest efektywna i bezstresowa. Do leczenia dzieci, przy takich zabiegach jak na przykład leczenie próchnicy czy leczenie kanałowe, stosuje się natomiast najwyższej jakości znieczulenia. Dentysta dziecięcy przywraca maluchom piękny uśmiech w sposób bezbolesny. Dla urozmaicenia wizyty, mali pacjenci mogą też sami wybrać kolor uzupełnień ubytków.

Leczenie zębów mlecznych we Wrocławiu - jakie są zabiegi?

Regularna profilaktyka pozwala zauważyć symptomy choroby na wczesnym jej etapie. Jeśli zauważysz zaczerwienione dziąsło, plamki czy przebarwienia na zębach, to wyraźny znak, że czas odwiedzić gabinet dentystyczny. Dzięki szybkiej reakcji rodziców, stomatologia zachowawcza pozwala zachować zdrowie zębów u dzieci. Zakres usług stomatologicznych dla młodego pacjenta to przede wszystkim:

  • Fluorkowanie zębów, czyli zabieg profilaktyczny, który pomaga zachować zdrowe zęby mleczne do okresu pojawienia się zębów stałych.
  • Leczenie zębów mlecznych poprzez usuwanie zmian próchniczych i stosowanie kolorowych uzupełnień.
  • Ozonoterapia, która dzięki działaniu aktywnego tlenu umożliwia wyjaławianie ubytków i bruzd przed założeniem wypełnienia, co zwiększa szansę na zachowanie zdrowej miazgi zęba i ochronę powierzchni zębów przed próchnicą.
  • Lakowanie zębów, które chroni zęby przed próchnicą.
  • Lakierowanie zębów to nakładanie na powierzchnie zębów, których nie można lakować, lakierów zawierających fluor. Jest to rodzaj zabiegu fluoryzacji.

Jak wygląda leczenie zębów mlecznych za pomocą wypełnień?

Regularne leczenie ubytków pozwala zapobiec wielu poważnym konsekwencjom stomatologicznym. Dotyczy to również zębów mlecznych, które są podatne na powstawanie zmian próchniczych. W przypadku ubytków konieczne jest zastosowanie odpowiedniego wypełnienia. Należy podkreślić, że musi być ono dostosowane do specyfiki pierwszego uzębienia maluszka.

Zazwyczaj leczenie zębów mlecznych polega na zastosowaniu wypełnienia glassjonomerowego, które składa się ze specjalnie dobranych cementów. Wyróżnia się większą kruchością niż tradycyjne kompozyty, a przy tym świetnie łączy się z tkankami ząbków. Przede wszystkim jednak należy podkreślić, że wypełnienia glassjonomerowe wydzielają jony fluorowe, które wspomagają regenerację szkliwa. Tak przeprowadzone leczenie zębów pozwala zapobiec dalszemu pogłębianiu się zmian próchnicowych.

Na czym polega leczenie w sedacji?

Twoje dziecko panicznie boi się dentysty? W takim wypadku lekarz może zadecydować o przeprowadzeniu leczenia w sedacji. Polega ono na podaniu maluchowi specjalnej mieszanki środków farmakologicznych, które powodują obniżenie aktywności układu nerwowego. W efekcie mały pacjent przestaje czuć napięcie i niepokój, a całe leczenie przebiega bezstresowo.

W Royal Dent we Wrocławiu oferujemy leczenie zębów mlecznych w znieczuleniu i z użyciem sedacji.

Leczenie zębów mlecznych we Wrocławiu

Jeśli chcesz zapobiec poważnym problemom stomatologicznym, musisz dbać o uśmiech maluszka od jego najmłodszych lat. Warto zatem regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny, aby lekarz mógł szybko zastosować odpowiednie leczenie. Pamiętaj, że stan zębów mlecznych wpływa na kondycję zębów stałych, dlatego tak ważna jest profilaktyka.

Stomatolog dziecięcy we Wrocławiu: