Jesteś tutaj:

Implanty Wrocław

Implanty zębów to najnowocześniejsza terapia odbudowy uzębienia. Stanowią stabilną podstawę dla pojedynczych koron zębowych, większości mostów oraz protez zębowych. Zęby osadzone na implantach są praktycznie identyczne z zębami własnymi oraz dają całkowicie naturalne odczucie.

Z wiekiem tracimy naturalne uzębienie, czasami wynika to z naszego zaniedbania w pielęgnacji zębów lub problemów ze zdrowiem, innym razem z poważnego urazu mechanicznego. W takim wypadku nasz dentysta zaproponuje nam uzupełnienie braku w uzębieniu implantem, który będzie pełnił funkcje naturalnego zęba. Dodatkowo, taki implant może także zapobiec utracie pozostałych zębów.

Czym są implanty zębów?

Implanty zębowe pozwalają na odtworzenie utraconego zęba, pod względem funkcjonalności oraz wyglądu. Implant ma postać tytanowej lub cyrkonowej śruby, którą umieszcza się w kości. Zastępuje on korzeń zęba. Na śrubie umieszcza się protetyczną koronę zębową, najczęściej porcelanową, która nie wyróżnia się na tle pozostałych zębów. Barwą i kształtem zostaje dopasowana do naturalnego uzębienia pacjenta. Do połączenia korony z implantem wykorzystuje się porcelanowy lub tytanowy łącznik.

Pacjenci posiadający implanty zębowe powinni pamiętać, że należy o nie dbać równie starannie jak o naturalne uzębienie, by dobrze pełniły swoją funkcję przez długie lata.

Jednym z popularniejszych rozwiązań są implanty tytanowe. Tytan jest bardzo popularnym materiałem, z którego wytwarza się implanty zębowe. Jego podstawową zaletą jest biokompatybilność z organizmem. Dodatkowo jest bardzo wytrzymały i dobrze znosi wszelkie obciążenia, na które są narażone nasze zęby.

Kiedy wskazane jest leczenie implantologiczne?

Implanty zębowe zastępują utracone wcześniej naturalne uzębienie. Brak nawet pojedynczego zęba (pomijając ósemki) może skutkować przechylaniem się pozostałych zębów sąsiadujących, co prowadzi do ich łamania się lub wypadnięcia. Z tego względu wskazane jest leczenie implantologiczne, by zapobiec utracie pozostałych zębów.

Implanty wykorzystuje się nie tylko w przypadku odtworzenia pojedynczego zęba. Korzystając z nich, można odbudować większą część zgryzu, a nawet całkowite bezzębie. Wówczas w kości umieszcza się od czterech do sześciu implantów, które są podstawą dla mostu lub protezy.

Jak przebiega leczenie implantologiczne?

Leczenie implantologiczne jest wieloetapowe. Najpierw niezbędna jest konsultacja z implantologiem, który sprawdzi stan zębów oraz kości i oceni, czy wszczepienie implantu jest w ogóle możliwe. Jeśli pacjent zakwalifikuje się do leczenia, dentysta opracowuje plan terapii.

Czasami zanim będzie można przejść do procesu implantacji, konieczne jest wykonanie dodatkowych zabiegów. Jest to m.in. regeneracja kości, jeśli ta z czasem uległa zanikowi. Tkanka kostna może być zrekonstruowana kością własną lub materiałem kościozastępczym. Innym zabiegiem preimplantologicznym jest podniesienie dna zatoki szczękowej, wykonywane w przypadku niewystarczającej ilości kości w odcinku bocznym szczęki. W takich przypadkach wykonujemy procedurę jedną z dwóch metod: podniesienie zatoki metodą otwartą (sinus lift) lub zamkniętą (osteotomia).

Rozpoczęcie leczenia implantologicznego zaczyna się od wszczepienia implantu. Zabieg jest bezbolesny, gdyż wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Lekarz nacina dziąsło i przygotowuje kość do wszczepienia śruby. Następnie wprowadza implant w tkankę kostną i zakłada szwy. Po kilku dniach konieczna jest wizyta kontrolna, na której szwy zostaną zdjęte.

Gdy tkanka się zregeneruje, a implant zrośnie się z kością (może to trwać nawet do kilku miesięcy), na implant zakłada się koronę protetyczną. Gdy stan jamy ustnej pacjenta jest w dobrym stanie, nie posiada on ubytków kostnych i stosuje się implant cyrkonowy, możliwe jest założenie tymczasowej korony protetycznej od razu po wszczepieniu implantu. W ciągu jednego dnia pacjenci otrzymują implanty oraz naturalnie wyglądające zęby. To możliwość uzyskania natychmiastowego efektu metamorfozy uśmiechu.

Jakie są rodzaje implantów zębowych?

Implanty zębowe dzielimy na jedno- i dwufazowe. W przypadku tych pierwszych umieszczenie implantu w kości i nałożenie na niego korony (tymczasowej lub stałej) obywa się na jednej wizycie. Implanty jednofazowe zakłada się wyłącznie u pacjentów bez ubytków kostnych. Zdecydowanie częściej zakłada się implanty dwufazowe. Wówczas najpierw umieszcza się śrubę w kości. Koronę zakłada się dopiero, gdy implant zrośnie się z otaczającymi go tkankami.

Jaki jest koszt założenia implantów we Wrocławiu?

Cena leczenia implantologicznego jest zróżnicowana i zależy między innymi od materiałów, z których wykonany zostanie implant oraz korona protetyczna. O całkowitym koszcie leczenia pacjent zostanie poinformowany podczas konsultacji, na której zostanie opracowany plan leczenia. Natomiast z orientacyjnym cennikiem naszej kliniki we Wrocławiu można się zapoznać na stronie internetowej – Cennik implantologia Wrocław.

Implantolog we Wrocławiu: